7 найкращих форматів покерних турнірів у 2021 році: короткий огляд

7 найкращих форматів покерних турнірів у 2021 році: короткий огляд
06.12.2021

Покер – інтелектуальна гра, яка з кожним роком стає все популярнішою. Особливу цікавість у гравців викликають покерні турніри. За яким принципом проводяться змагання та як розподіляються призові гроші, про це ви дізнаєтесь у цій статті.

Ключові правила покерних турнірів: про що варто знати новачку?

Головна мета будь-якого матчу – завоювати перемогу та здобути приз. Щоб узяти участь у змаганні з покеру, недостатньо лише зареєструватися. Потрібно обов’язково внести так званий бай-ін – вступний внесок, який сплачує учасник гри. З внесених кожним покеристом коштів формується призовий фонд.

Розмір внеску заздалегідь встановлюється організаторами та вміщує рейк. Як правило, рейк визначається так: $200 + $20. Це означає, що $200 підуть у призовий фонд, а $20 як рейк забере собі покер-рум.

У процесі гри відсіваються найслабкіші учасники, професіонали рухаються далі. У фіналі залишається лише один переможець, який забирає головний приз.

Найчастіше основна частина призових дістається тим покеристам, які найбільше наблизилися до фінального столу. Значна частина гравців вилітає без отримання будь-якого фінансового заохочення.

Цікаво, що розміри блайндів, тобто обов’язкових ставок, постійно збільшуються. Залежно від типу турніру попередньо визначається інтервал підвищення рівня блайндів: проміжок часу може становити від декількох хвилин до двох годин.

Популярні формати турнірів із покеру: огляд

Покер – гра багатогранна та захоплива, звідси витікає безліч варіантів змагань. Далі ми розглянемо лише найвідоміші формати, щоб новачкам було легше освоїтися.

Баунті, або нокаут-турнір – полягає в тому, щоб вибити суперника з гри. Окрім основного призового фонду, що формується з тих самих вступних внесків, покеристи можуть розраховувати на додаткову грошову винагороду за кожного учасника, який вийшов із турніру. Завдяки специфіці матчу постійно змінюється стратегія гри. Найчастіше застосовуються дії ол-ін або ва-банк.

Шутаут – у перекладі з англійської shootout означає «перестрілка». Цей формат дещо схожий на баунті, але вибивання учасників відбувається поетапно. На початку змагання за столи сідає певна кількість гравців. Вони грають доти, доки за кожним столом не залишиться один покерист – переможець. Далі учасники, що залишилися (переможці попереднього раунду), пересідають за нові столи. Завершується гра фінальним столом.

Сателіти – один із найпопулярніших форматів змагань. Замість грошового призу учасники мають можливість виграти «квиток» на важливішу та більшу подію, наприклад турнір зі значним бай-іном. Зазначимо, що сателіти проводять як у форматі одностолових матчів, так і Multi-Table-Tournament.

Приєднуйтеся до Telegram-чату,

щоб познайомитися з лідерами світового грального ринку й у зручному форматі поспілкуватися з професіоналами галузі! Перейти

Spin & Go – проводиться в інтенсивному режимі. Головна особливість таких турнірів полягає в гнучкості призових: учасник гри може забрати подвійний бай-ін або величезний джекпот, що в десятки разів перевищує розмір вступного внеску. Також тут швидко зростають рівні блайндів, які гравець робить перед роздачею карт. Фінальний приз дістається лише одному переможцю.

Double or Nothing – гра закінчується рівно в той момент, коли залишається половина зареєстрованих покеристів. Чемпіони отримують приз у розмірі подвоєного бай-іну, решта учасників йде з порожніми руками.

Фрироли – участь у такому форматі абсолютно безкоштовна, тут немає мінімального бай-іну чи плати за вхід, але є реальна можливість виграти гроші. Цей варіант чудово підходить новачкам, оскільки рівень гри вищий, ніж за тренувальними столами.

Rebuy – у межах матчу учасник має право докуповувати фішки. На відміну від звичайного суперництва, де покерист вибуває з гри, тут є можливість докупити фішки. Щоправда, з деякими обмеженнями, наприклад на кількість або загальну суму докупів.

Підсумки

Світ покеру настільки різноманітний, що гравці завжди мають можливість вибору. Різні гемблінг-майданчики намагаються залучати якнайбільше користувачів, тому пропонують найцікавіші варіанти та формати змагань. Одні з них мають добрий відгук в аудиторії, інші йдуть з ігрової арени.

Підпишіться, щоб отримувати новини