Про проєкт рішення про локалізацію територій для гемблінг-закладів у Києві та доходи європейських букмекерів: дайджест новин

Про проєкт рішення про локалізацію територій для гемблінг-закладів у Києві та доходи європейських букмекерів: дайджест новин
21.08.2020

Які правила розміщення гральних закладів запропонували встановити в Києві та наскільки збільшилися доходи англійських і італійських букмекерів? Які країни направили на розгляд Єврокомісії нове гральне законодавство та які вимоги до проведення азартних ігор в Інтернеті вводять у Греції? Докладніше про актуальні новини з гральної сфери читайте в щотижневому дайджесті.

У Києві запропонували визначити території для розміщення об’єктів грального бізнесу

На сайті Київської міської ради опублікували проєкт рішення, у якому визначили низку вимог до розміщення гральних закладів на території столиці.

У документі пропонують локалізувати території, на яких можна буде відкривати гральні заклади. Їхні кордони планують встановити відповідно до меж форматних зон 0 і 1, де нуль – це пам’ятки національного та місцевого значення, парки, сквери тощо, а один – історична частина міста. Поза межами зазначених зон хочуть заборонити проводити азартні ігри.

Також у проєкті прописані й інші обмеження. Наприклад, запропоновано ввести заборону на відкриття гральних закладів на відстані ближче ніж 500 метрів від освітніх закладів і дитячих майданчиків, а також ближче ніж 100 метрів від культових споруд, медичних і культурних установ. Окрім того, документ передбачає введення заборони на роботу гемблінг-закладів у парках, скверах, прибережних зонах, об’єктах комунальної власності та незавершеного будівництва, на ринках, у приміщеннях житлового фонду тощо.

Єврокомісії направили нові положення грального законодавства Нідерландів

Уряд Нідерландів направив на розгляд Європейській комісії нові положення закону про віддалені азартні ігри (RGA).

У документі прописані технічні стандарти та вимоги до ведення записів і звітів, яких мають дотримуватися ліцензовані гральні оператори, що надають послуги в Інтернеті. У документі визначені заходи, яких власник гемблінг-бізнесу зобов’язаний вживати в разі виявлення у гравця ознак лудоманії.

Зазначені положення стали доповненням до законодавчих документів, які були передані в комісію ще в липні 2020-го. Тоді в них були прописані, зокрема, умови ліцензування операторів, вимоги до їхньої роботи й онлайн-ігор.

У Греції вводять нові правила ведення та рекламування гральної діяльності

За повідомленням онлайн-видання Login Casino, у Греції встановлюються нові вимоги до ведення гемблінг-діяльності в Інтернеті. В онлайн-слотах між обертаннями барабанів вводиться обов’язкова пауза тривалістю три секунди. В іграх із застосуванням генератора випадкових чисел (ГВЧ) максимальний розмір ставки встановлюється на рівні €2. Сума виграшу за один сеанс гри в онлайн-слотах не повинна перевищувати €5000.

Таке нововведення стосується необхідності встановлення для гравців максимального розміру депозиту та тривалості гри. Оператори, зі свого боку, будуть зобов’язані повідомляти клієнтам про те, що вони досягли 80% зазначеного ліміту.

Певні положення законодавства стосуються рекламування гемблінгу. Тепер реклама азартних ігор, у яких використовується ГВЧ, буде дозволена тільки на сайтах, де вони проводяться.

Норвегія планує регулювати гральний бізнес за єдиним законом

Європейській комісії представили нове норвезьке законодавство, яке об’єднує закони про лотереї, азартні ігри та тоталізатори. Документ спрямований на запобігання негативних наслідків азартних ігор і забезпечення відповідального підходу до ведення гемблінг-діяльності.

Нове законодавство передбачає, що наявні оператори й надалі працюватимуть на ринку Норвегії, але за їхньою діяльністю буде встановлено посилений контроль. Гральному регулятору нададуть повноваження вимагати у місцевих інтернет-провайдерів розміщувати на сайтах нелегальних операторів попередження про те, що вони надають послуги без ліцензії.

У Великобританії та Італії відзвітували про доходи букмекерів

У звіті Комісії з азартних ігор Великобританії повідомляється, що в червні 2020 року валовий дохід зі ставок на спорт досяг 217,5 млн фунтів стерлінгів. Порівняно з травнем поточного року цей показник збільшився на 115%. Також у перший літній місяць загальна кількість ставок, порівняно з попереднім місяцем, збільшилася на 146%.

У комісії зазначили, що доходи букмекерів зросли завдяки тому, що в Європі відновили спортивні події, зокрема матчі Англійської Прем’єр-ліги. Ще однією причиною зростання прибутку назвали рішення АПЛ транслювати ігри по телебаченню.

А італійські букмекери зафіксували зростання доходів у липні 2020 року. За інформацією видання Agimeg, минулого місяця вони заробили €142,5 млн. Це на 49,5% вище показників, які були зафіксовані в червні. Лідерами ринку стали такі компанії: Snaitech, Goldbet, Eurobet, Sisal і SKS365.


Більше про події гральної індустрії України та закордону читайте в розділі «Новини» >>>

Підпишіться, щоб отримувати новини