Бізнес на беттінгу: як заробити завдяки ставкам на спорт?

Бізнес на беттінгу: як заробити завдяки ставкам на спорт?
22.05.2019

Ставки на спорт — це вид азартних розваг, тому будувати на них бізнес — ризикована витівка. Намагаючись примножити свій капітал у такий спосіб, можна як непогано заробити, так і втратити значну кількість коштів. Як не піти в мінус, звертаючись до букмекерських контор, і які стратегії використовувати для ставок на спортивні події? Про це — далі в статті.

Принцип заробітку у сфері беттінгу

Бізнес у галузі беттінгу побудований на парі. Букмекерська компанія оцінює ймовірність результату спортивної події (матчу або гри) і визначає для нього коефіцієнт. Беттори роблять грошові ставки на результат події: програш, виграш, нічию тощо. Якщо прогноз гравця збувся, він отримує прибуток.

Принцип отримання заробітку в беттінг-сфері можна порівняти зі співпрацею з банком. Клієнт оформляє у фінансовій установі депозит під 10 % річних. Через 12 місяців він знімає з рахунку свій грошовий внесок плюс йому виплачують 10 % від його суми. У випадку з букмекерськими конторами після закінчення матчу або гри в разі виграшу гравець повертає спочатку вкладені гроші і зверху отримує додатковий відсоток.

Як заробити на ставках і уникнути помилок

До ставок на спорт як до способу заробітку потрібно підходити дуже відповідально. Щоб мінімізувати ризик програшу, слід враховувати такі моменти:

  • використовуйте «вільні» гроші й не намагайтеся відігратися. Не витрачайте на ставки кошти із сімейного бюджету або взяті в борг. Якщо ви програли велику суму, не намагайтеся миттєво її повернути. Бажаючи відігратися, можна втратити всі накопичення, що залишилися, і навіть піти в мінус;

  • вивчайте спортивний світ і займайтеся аналізом. Щоб точніше прогнозувати результат змагань, потрібно добре розбиратися в спорті й у теорії беттінгу. Важливо знати сильні і слабкі команди, розуміти, на яких місцях турнірної таблиці вони розташовуються, який у спортсменів емоційний настрій (наскільки для них важлива перемога), які гравці травмовані тощо. Наприклад, деякі букмекерські контори приймають ставки на жовті картки у футбольних матчах. Зробити правильний прогноз у такому випадку можна, тільки якщо добре вивчити склади команд і їхню манеру гри;

  • контролюйте емоції й забудьте про улюбленців. Усі рішення необхідно приймати виважено і продумано, під контролем тверезого розуму. Не робіть ставок на улюблену команду, оскільки такий хід може бути не об’єктивним. Наприклад, якщо гравець вболіває за ФК «Арсенал-Київ», то потрібно зважити всі за і проти, перш ніж ставити на перемогу цієї команди в матчі із «Шахтарем» — фаворитом Прем’єр-ліги;

  • вивчите основну термінологію. Для успішного ведення бізнесу на ставках потрібно знати всі терміни, які використовуються в беттінг-сфері.

Як працюють букмекери

Сьогодні у сфері беттінгу представлений широкий вибір букмекерських контор. Вони працюють в офлайн- і онлайн-режимах. У великих учасників ринку існують власні сайти й мобільні додатки. Часто вони надають послуги в декількох країнах.

Букмекерські компанії як представники бізнесу прагнуть заробити й не піти в мінус. Тому за свої послуги вони беруть відсоток — маржу.

Наприклад, букмекер розподіляє коефіцієнти на матч «Динамо» — «Шахтар». Аналітики прогнозують, що ймовірність перемоги «Шахтаря» становить 60 %, «Динамо» — 15 %, нічиї — 25 %. Якщо ставки розподілять в аналогічних пропорціях, то беттінг-оператор не отримає доходу. У зв’язку з цим він додає до цих показників маржу в розмірі 10–20 %. У результаті виходить розподіл 67,5–17,5–30 %. У коефіцієнтах це буде виражатися, як 1,48–5,571–3,33.

Як вибрати надійну беттінг-контору

Від вибору букмекерської контори залежить, чи зможе гравець без проблем робити ставки і виводити виграні кошти. Тому, віддаючи перевагу тій чи іншій компанії, враховуйте такі нюанси:

  • Наявність ліцензії. Віддавайте перевагу ліцензованим букмекерським конторам. Такі компанії більш надійні і платоспроможні. Крім того, якщо виникнуть будь-які розбіжності, то гравець може звернутися до відповідних наглядових органів зі скаргою на неправомірні дії установи.

  • Платіжні системи. Вони повинні бути безпечними, зручними у використанні та швидко проводити платежі.

  • Розмір мінімального депозиту. Вибирайте ті букмекерські контори, які пропонують відповідний для ваших фінансових можливостей мінімальний розмір введення і виведення коштів.

  • Перелік доступних спортивних змагань. Кожна букмекерська контора пропонує робити ставки на різні види спорту й ліги. Перш ніж реєструватися на платформі, визначте, чи достатньо вам запропонованих варіантів.

Фінансові та ігрові стратегії

Досвідчені гравці найчастіше розробляють власні стратегії ставок на спортивні події. Однак сьогодні існує кілька класичних тактик. Їх для підвищення своїх шансів на виграш можуть використовувати й беттори-початківці.

Ігрові стратегії

Value betting. Це ставка на подію, яка не була належним чином оцінена букмекерами. Більшість гравців свідомо ставлять на фаворитів гри, припускаючи, що лідер точно не помилиться. Беттори, які вибирають цю стратегію, завжди віддають перевагу їхнім супротивникам. Коефіцієнт у таких ставок високий, тому програш лідера може вилитися у великий виграш. Наприклад, зробивши ставку на слабкого суперника ФК «Барселона», можна виграти пристойну суму.

Букмекерські вилки. Ця тактика передбачає, що гравець робить кілька ставок на одну подію, але на різні результати й у декількох букмекерських конторах. За такого розкладу він залишиться у виграші за будь-якого результату спортивного змагання. Це можливо через те, що букмекери по-різному оцінюють ймовірність одного й того ж події.

Наздоганяння. Суть тактики в тому, що розмір кожної наступної ставки збільшується. Її головна мета — повернути раніше програні гроші й залишитися в плюсі. Цю стратегію можна назвати безпрограшної, оскільки накопичення в гравця можуть закінчитися ще до того, як відбудеться подія, на яке він поставив.

Коридори. У різних букмекерських конторах гравець шукає «коридори» (проміжні результати) у тоталах (ставках на кількість голів, очок і ін.) і форах (ставках на перемогу або програш). Якщо результат спортивної події міститься в обраному проміжку, то виграшними стають обидві ставки. Якщо цього не стається, втрачається частина грошей.

Фінансові стратегії

Флет. Ця стратегія передбачає, що гравець робить однакові ставки протягом тривалого часу.

Стратегія Мартингейла. Така тактика прийшла в беттінг зі світу казино. Її суть полягає в тому, що гравець подвоює розмір кожної ставки до того моменту, поки не виграє. Після цього він повертається до початкової суми.

Критерій Келлі. Вибираючи таку стратегію, гравець розраховує прийнятний розмір ставки на спортивну подію за формулою: C = (K x V — 1) / (K — 1), де К — коефіцієнт, V — ймовірність події, С — величина ставки.

Фіксований прибуток. Під час такої тактики беттінгу розмір ставки визначається за формулою: B = W / (K — 1), де В — розмір ставки, W — очікуваний розмір виграшу, а К — розмір коефіцієнта.

Підсумок

Ставки на спорт можуть стати додатковим джерелом доходу, якщо гравець підходить до цього процесу відповідально і з холодною головою. Головне пам’ятати, що беттінг — це, передусім, вид азартних розваг, нераціональне захоплення якими може призвести до втрати великих грошових сум.

Підпишіться, щоб отримувати новини