Що сталося за тиждень на світовому ринку азартних ігор: новини України, Молдови, Німеччини, Узбекистану та Білорусі

Що сталося за тиждень на світовому ринку азартних ігор: новини України, Молдови, Німеччини, Узбекистану та Білорусі
22.01.2021

Який орган виконавчої влади зареєстрував рішення українського грального регулятора щодо видання дозволів на використання приміщень для організації азартних ігор? Скільки німці витратили на участь у лотереях у 2020 році та які правила щодо внутрішнього контролю роботи гральних операторів з’явилися в Білорусі? Докладніше про ці та інші новини індустрії азартних ігор читайте в щотижневому дайджесті від UGW 2021.

Мін’юст зареєстрував рішення КРАІЛ про затвердження правил видання дозволів на використання приміщень для роботи гемблінг-закладів

На офіційній сторінці Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) у Facebook повідомляється, що Міністерство юстиції України зареєструвало рішення регулятора від 17 грудня 2020 року про затвердження порядку видання власнику приміщення дозволу, який підтверджує, що воно відповідає вимогам, які висуваються до об’єктів для розміщення гральних закладів.

У правилах прописано, що для отримання відповідного дозволу необхідно надати заяву, оригінал чи завірену копію правовстановлювального документа на приміщення, техпаспорт і свідоцтво про категоризацію готелю.

Нагадаємо, що раніше Кабмін затвердив умови видання ліцензій, які дають право на ведення гральної діяльності в Україні. Докладніше про головні вимоги читайте тут >>>

 

У Молдові ввели кримінальну відповідальність за порушення монополії держави на гемблінг

У січні 2020-го в Молдові набула чинності стаття Кримінального кодексу про відповідальність за порушення закону про монополію держави на діяльність гральних закладів. Згідно з нововведеннями, до кримінальної відповідальності притягуватимуть за організацію азартних ігор, які належать державній монополії, за імпорт, просування, посередництво та заохочення такої діяльності.

Особам, які вчинили протиправні дії, загрожує штраф у розмірі від 2000 до 4000 умовних одиниць, а юридичним особам – від 6000 до 8000.

У тому випадку якщо злочин був скоєний групою осіб або призвів до збагачення у великих розмірах, то він може спричинити позбавлення волі на строк до двох років. Ув’язнення до п’яти років може загрожувати, якщо дії, що порушують законодавство, були здійснені злочинною групою або ж якщо прибуток від азартних ігор використовувався для відмивання грошей або фінансування тероризму.

Німці почали більше витрачати на участь у лотерейних розіграшах

Згідно з відомостями Німецької асоціації державних лотерей (DLTB), у 2020 році жителі Німеччини витратили €7,9 млрд на участь в 16 лотереях, які організовували державні оператори. Цей показник на 8,2% вищий, ніж у 2019-му. Завдяки продажу білетів як податок до бюджету країни надійшло €3,1 млрд.

Закриття через пандемію COVID-19 наземних точок із продажу лотерей призвело до розвитку онлайн-сегменту цього гемблінг-напряму. За рік користувачі придбали в Інтернеті лотерейних білетів на суму €913 млн.

Глава DLTB Юрген Гефнер зазначає, що попри тимчасове зупинення роботи стаціонарних пунктів продажу лотерейних білетів цей різновид азартних ігор продовжує бути популярним серед населення.

В Узбекистані розробляють законопроєкт про регулювання букмекерської діяльності

Формально з 1 січня в Узбекистані дозволяється вести букмекерську діяльність за наявності відповідної ліцензії. Однак через відсутність необхідної нормативно-правової бази зараз це неможливо. Очікується, що законодавство про регулювання роботи букмекерів розроблять до осені 2021-го.

Згідно з указом глави держави, частину прибутку беттінг-оператори мають направити на розвиток спорту. Але поки немає розуміння, як це буде реалізовано.

За словами юриста Асоціації футболу Узбекистану Дільшода Наркобілова, у законі може бути зазначений один із двох способів фінансування спорту: або оператори один раз на квартал/на пів року/на місяць виділятимуть певну суму з доходів на розвиток спорту, або необхідні кошти відніматись із податкових відрахувань.

У Білорусі відбулися зміни правил внутрішнього контролю для гральних операторів

Як повідомляє онлайн-портал Login Casino, 20 січня набула чинності постанова Міністерства з податків і зборів про внесення змін до низки відомчих нормативно-правових документів із питань внутрішнього контролю. Вона містить оновлені вимоги до правил внутрішнього контролю, який здійснюється гемблінг-операторами.

Згідно з постановою, організатори азартних ігор у закладах, які працюють у різних сегментах ринку, мають з урахуванням певних вимог проводити оцінювання ризиків, які пов’язані з легалізацією отриманих злочинним шляхом доходів, фінансуванням терористичної діяльності та розповсюдженням зброї масового ураження.

Відповідні перевірки компанії зобов’язані проводити за необхідності, але не рідше одного разу на рік.


Більше матеріалів про розвиток грального бізнесу в різних країнах світу читайте в розділі «Новини» >>>

Підпишіться, щоб отримувати новини