«Навіть якщо введення регулювання здається легкою справою, над ним доведеться багато та важко працювати» – директорка з розвитку бізнесу в NetEnt Надя Аттард

«Навіть якщо введення регулювання здається легкою справою, над ним доведеться багато та важко працювати» – директорка з розвитку бізнесу в NetEnt Надя Аттард
25.02.2020

Надя Аттард почала кар’єру в гральному бізнесі ще студенткою, працюючи в наземних закладах компаній Parimatch і Marathonbet. Після першого досвіду вона не планувала продовжувати розвиватися в азартній сфері, але компанія Betfair надала їй шанс випробувати себе в онлайн-гемблінгу, і це змінило все.

У компанії NetEnt Надя пройшла довгий шлях від персонального менеджера до директора з розвитку бізнесу. Про те, як фахівчиня підіймалася кар’єрними сходами, – читайте далі.

«У Betfair я познайомилася з онлайн-гемблінгом і багато дізналася про всі ігрові продукти»

Я приєдналася до індустрії азартних ігор понад 15 років тому. Поєднувала навчання з роботою в наземній букмекерській конторі Parimatch, а пізніше – у Marathonbet. Гральна діяльність у Мережі тоді тільки набирала обертів і не могла зрівнятися з тим, що ми бачимо зараз.

У 2006 році я переїхала на Мальту, де онлайн-гемблінг стрімко розвивався. У компанії Betfair я пройшла весь шлях знайомства з новою сферою та багато дізналася про всі ігрові продукти, зокрема спортсбук, покер і казино. На початку процесу навчання ми повинні були провести якийсь час у всіх відділах компанії, і цей досвід досі допомагає мені.

Коли мені довелося почати кар’єру на Мальті з чистого аркуша, життя медом не здавалося та потрібні були величезні зусилля. Сподіваюся, що мій приклад послужить натхненням для інших. Я завжди рада поділитися досвідом і підтримати молодих людей, які хочуть навчатися та розвиватися. Моя улюблена приказка: «Важко перемогти людину, яка ніколи не здається».

«Робота в онлайн-гемблінгу на одну з найавторитетніших британських компаній змінила моє ставлення до азартних ігор»

Після роботи в наземних установах я не планувала продовжувати кар’єру в гральній індустрії, але представники Betfair наполягали, і я прийняла їхню пропозицію. Робота в онлайн-сегменті на одну з найавторитетніших британських компаній змінила моє ставлення до азартних ігор, і з того моменту я кручусь у цій сфері. У Betfair я виросла в професійному плані та побувала в різних ролях, що допомогло мені краще зрозуміти гравців, операторів і постачальників B2B-послуг.

Мене постійно заманювали кадрові агентства, і через 2,5 роки в NetEnt я вирішила спробувати щось нове в компанії Prima Networks, яка заснована Microgaming. Через кілька місяців мені зателефонував менеджер із NetEnt і попросив повернутися в команду з продажу. Його аргументи мене переконали, і я не пошкодувала про це рішення.

«У NetEnt я багато чому навчилася та стала зовсім іншою людиною»

Моє головне завдання як директорки з розвитку бізнесу NetEnt – залучити якомога більше компаній, а також надати новим клієнтам високі стандарти послуг. Насправді, щоб досягти успіху в цій справі, потрібно бути компетентною в комерційних, юридичних, технічних питаннях та аспектах нормативно-правової відповідності. Необхідно завжди виконувати поставлені плани та працювати в згуртованій команді, а також співпрацювати з великими клієнтами та розумними людьми в індустрії.

У NetEnt я багато чому навчилася та стала зовсім іншою людиною. Намагаюся ділитися досвідом зі своєю командою та оточенням. Вірю в сильну культуру колективної праці. Усі співробітники – це члени команди, тому ми пропонуємо найбільш якісні послуги на будь-якому рівні.

«Навіть якщо введення регулювання здається легкою справою, над ним доведеться багато та важко працювати»

Регулювання ринку азартних ігор не з’являється одним махом, іноді потрібні роки для його остаточного прийняття. Чудовим прикладом є Нідерланди: обговорення почалися понад п’ять років тому, а перші клієнти, ймовірно, зможуть пограти онлайн тільки у 2021 році.

Розвиток бізнесу грає важливу роль, і ми завжди перебуваємо на передовій зі споживачами. У кожної компанії-розробника ПЗ безліч пріоритетів, а вихід на регульований ринок – це значний крок. Ресурси розподіляються місяцями чи роками, і цілі команди працюють над можливістю вийти на такі ринки. У цьому питанні залучені комерційні, юридичні, технічні відділи, відділи нормативно-правової відповідності та розробки, а також багато інших. Тут нічого не отримується без праці. Навіть якщо введення регулювання здається легкою справою, над ним доведеться багато та важко працювати.

Щоб вийти на регульований ринок, команда комерційного відділу спочатку повинна представити бізнес-модель та отримати схвалення від усіх акціонерів компанії. А потім починаються «веселощі»: кропітка робота, погодження дій, внутрішні та зовнішні проблеми. Досвід виведення компаній на регульовані ринки в понад 20 країнах полегшує цю справу, попри різні нормативно-правові вимоги.

«Майбутнє – за регулюванням гемблінг-сфери, і я рада, що Україна робить правильні кроки»

Мене дуже потішило, що Україна рухається до легалізації грального бізнесу. Майбутнє за регулюванням цієї сфери, і я рада, що новий президент робить правильні кроки. Я бачила й хороше, і погане регулювання азартної діяльності, тому щиро сподіваюся, що Україна вибере слушний напрям і створить найкращі норми регулювання в Європі.

15 квітня Надя буде учасницею панельної дискусії «Тонкощі регулювання грального бізнесу в Україні» на Ukrainian Gaming Week 2020.

Докладніше про обговорення та його учасників ►►►

Підпишіться, щоб отримувати новини