Словник основних термінів і сленгових слів зі сфери ставок на спорт

Словник основних термінів і сленгових слів зі сфери ставок на спорт
09.10.2019

Для спортсбуку характерна своя особлива термінологія, яка формувалася протягом багатьох років. Щоб вивчити особливості беттінгу та ставок на спорт, пропонуємо ознайомитися з основними поняттями.

Арбітраж (арбітражний беттінг) – особлива стратегія ставок, за якої гравець гарантовано отримає прибуток. Вона полягає в тому, щоб поставити на протилежні результати матчу та у будь-якому випадку залишитися в плюсі.

Американський коефіцієнт – показник можливого прибутку в ставках, ведеться в сотнях і позначається знаками «+» або «-». Плюси позначають фаворитів, а мінуси – аутсайдерів. Цифра відповідає можливому прибутку (або збитку), який чекає гравця у разі ставки на 100доларів.

Андердог – це команда або окремий спортсмен, шанси на перемогу якого, на думку аналітиків або БК, досить низькі.

Беттор – той, хто робить ставки на спорт із метою виграшу.

Британський коефіцієнт – показник, який записується у вигляді дробу. Перша цифра в ньому означає, який прибуток гравець отримає під час виграшу, а друга – скільки для цього необхідно поставити.

Бонус – вид заохочення, який букмекери пропонують гравцям, щоб збільшити їхню лояльність або ж залучити нових клієнтів. Для отримання бонусу необхідно виконати певні умови, задані БК.

«Бетон» («залізо», «вірняк») – вдалий результат матчу, у якому гравець або аналітики впевнені на 100%. Сленгове слово означає гарантований прибуток від ставки на таку подію.

Повернення – ситуація, коли гравець має право повернути собі поставлену суму в незмінному вигляді (без збитків або прибутку).

Гандикап – перевага однієї з команд, які беруть участь у матчі, фора. Термін походить із азійських букмекерських контор. За цього виду ставки букмекери додають до результату певну кількість очок.

Депозит – сума, яку беттор вносить на свій особистий рахунок у букмекерській конторі.

Подвійна дія – ставка, результат якої безпосередньо залежить від того, наскільки успішною була попередня.

Європейський коефіцієнт – один із найпоширеніших у СНД варіантів позначення шансів на перемогу та можливого виграшу. Записується у формі десяткових чисел, де коефіцієнт прямо пропорційний імовірності можливого результату.

Інсайдер – людина, яка володіє неофіційною інформацією, що впливає на результат події (про команду, гравців тощо).

Камбек – раптова та непрогнозована перемога в матчі тієї команди, від якої цього не очікували ні беттори, ні аналітики.

Каппер – людина, яка володіє певним досвідом, навичками аналітика та може ділитися своїми прогнозами як на платній, так і на безкоштовній основі.

Кайловий гравець – беттор, який не розглядає ставки як основний вид доходу. Водночас такі гравці нерідко можуть заробляти на ставках більше, ніж на основній роботі.

Критерій Келлі – поширений варіант, як можна розраховувати ставку. Припускає, що її сума пропорційна перевазі команди.

Лудоманія – патологічне захоплення беттінгом, вид залежності від азартних ігор. Людина схильна робити часті та необдумані ставки, що призводить до втрати депозиту.

Лузстрік – кілька програних ставок поспіль, починаючи з трьох.

Лайв – варіант ставки, коли вона здійснюється просто в процесі матчу. Підходить досвідченим гравцям, які швидко прораховують імовірності та роблять зважений вибір залежно від ходу події.

Маржа – комісія букмекерської контори, яку вона отримує за будь-якого результату матчу.

Овербеттінг – ставки на дуже великі суми (від 30% загального банку).

Посильний – гравець, який робить ставки на спорт за іншу людину (не від свого імені).

Прохід – ситуація, коли матч закінчується так, як і спрогнозував беттор (за що він отримує виграш).

Паблікбет – найпопулярніша ставка. Зазвичай її використовують беттори-початківці, оскільки паблікбет не базується на аналітичних даних і викликає сумніви в досвідчених гравців.

Профіт – чистий прибуток, який отримують гравці в беттінгу. Щоб вирахувати профіт, необхідно відняти від виграшу суму ставки.

Реферал – це той гравець, який створив собі профіль на сайті букмекера, перейшовши за посиланням від іншого беттора.

Реферальна система – спеціальна програма букмекерської контори, завдяки участі в ній одні гравці можуть заробляти, запрошуючи інших зареєструватися.

Розпис лінії – число результатів, на які можна зробити ставку в межах однієї спортивної події.

Сітка – схема плей-оф чи турнірів на виліт у спорті.

Скіп – навмисний пропуск ставки, оскільки результат події надто складно передбачити.

Тренд – певна закономірність щодо турніру, команди, окремого гравця чи виду спорту загалом.

Флет – особлива стратегія під час беттінгу, коли суми ставок ідентичні незалежно від коефіцієнта.

Фора – ситуація, коли одній із команд надається певна перевага. Наприклад, додаються бали чи очки, коли суперник набагато сильніший. Так БК підвищують інтерес гравців і спонукають їх робити ставки.

Підпишіться, щоб отримувати новини