Підсумки минулого пленарного тижня: які поправки до законопроєкту № 2285-д прийняли та скільки їх залишилося?

Підсумки минулого пленарного тижня: які поправки до законопроєкту № 2285-д прийняли та скільки їх залишилося?
07.07.2020

Минулий пленарний тиждень у Верховній Раді України видався спекотним, нарешті парламентарі взялися за розгляд законопроєкту № 2285-д у другому читанні. До проєкту закону про держрегулювання грального бізнесу було запропоновано орієнтовно 3500 правок, їхньому розгляду депутати присвятили більшу частину часу.

Прийняті поправки

Попри те, що переважна кількість правок використовувалося депутатами як можливість узяти слово та висловитися про особисте ставлення до законопроєкту (наприклад, членкиня партії «Опозиційна платформа – За життя» Наталія Королевська відкрито закликала не голосувати за свої ж поправки), були й ті, які вплинули на формування закону.

З-поміж основних змін, які увійшли до законопроєкту на минулому пленарному тижні (з 30 червня до 3 липня), виокремлюють:

  • відновлення заборони на розміщення гральних залів ближче 500 м від дитячих навчальних закладів;

  • повернення обов’язкової компенсації програшу в десятикратному розмірі, що виплачується сім’ї визнаного лудомана, якщо його допустять до гри;

  • п’ятикратне збільшення вартості ліцензії для онлайн-казино;

  • розширення кола осіб, які можуть звернутися до суду із заявою про обмеження;

  • повернення редакції терміна «бездоганна ділова репутація»;

  • повернення системи моніторингу ігрових автоматів як окремого складника системи онлайн-моніторингу.

Майбутня робота

Як повідомив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі телеканалу «Україна 24», депутатам залишилося розглянути ще орієнтовно 1500 поправок до законопроєкту. Наступний пленарний тиждень стартує 14 липня.


А поки ми стежимо за просуванням роботи над проєктом закону, з радістю повідомляємо, що відома нова дата проведення наймасштабнішої в країні гральної виставки Ukrainian Gaming Week 2020! Івент відбудеться 6-7 жовтня в павільйоні № 4-В Міжнародного виставкового центру.

Докладніше про подію >>>

Підпишіться, щоб отримувати новини