Як відкрити букмекерську контору: основні правила й ризики

Як відкрити букмекерську контору: основні правила й ризики
08.07.2019

Букмекерська діяльність у багатьох регіонах не піддається такому суворому регулюванню, як онлайн-казино, але приносить великий прибуток. Як і будь-яка сфера з високим доходом і великою конкуренцією, букмекерська діяльність супроводжується своїми ризиками. Як же відкрити компанію в цій галузі та уникнути помилок?

Букмекерський бізнес — вид діяльності, який має на увазі приймання ставок на спортивні та розважальні події. За правильного підходу до організації справи букмекерські контори показують високу окупність і починають швидко приносити прибуток своїм власникам. Чистий дохід становить орієнтовано 10–15% з усього обігу компанії.

Клієнтам пропонується перелік котирувань на спортивні події, у результаті яких є свій коефіцієнт. У кожної букмекерської контори він може бути різним і залежати від роботи відділу аналітиків. Ці фахівці повинні збирати дані, вибудовувати стратегію і формувати спортивну лінію.

Переваги букмекерської діяльності:

  • можливість діяти легально;
  • висока окупність;
  • великий вибір букмекерських систем;
  • стабільний дохід.

Аудиторія спортивних подій та популярність змагань досить високі, а отже, у будь-якої букмекерської контори є досить велика кількість потенційних клієнтів. Але, як і в іншому бізнесі, у букмекерській справі є свої нюанси.

Як відкрити бетінг-бізнес?

Щоб початисвою діяльність у цій галузі, можна піти двома шляхами — відкрити власну справу або ж використовувати франшизу. Згідно з правилами юридичного регулювання в Україні, букмекерські контори можуть працювати на умовах ліцензії лотерейного бізнесу.

Щоб вести букмекерську діяльність, передусім знадобляться знання ринку, послуги аналітиків, точні розрахунки і прогнози щодо поточної ситуації в галузі. Крім того, бізнес повинен відповідати нормам законодавства, для успішної діяльності потрібно володіти навичками підприємництва, а також зібрати надійну команду професіоналів.

Як працює букмекерська контора?

Щоб бізнесприносив дохід, необхідно стежити за спортивними й розважальними подіями й коригувати свої списки, які називаються лініями. Будь-яка нова букмекерська контора зобов’язана вийти на ринок зі своєю лінією ставок, відмінною від інших компаній. Для їхнього формування потрібен відділ аналітиків або співпраця з великою букмекерською конторою. Платити за щоденні котирування і ПЗ доведеться в середньому $300–500 на місяць.

Те, скільки отримає клієнт за вірної ставки, безпосередньо залежить від загального коефіцієнта, який пов’язаний із масштабністю і значущістю спортивної події.

Ті, хто зібрався відкрити свій букмекерський бізнес, для початку повинні визначитися, який вид контори їм необхідний.

Є два види БК:

  1. масовий;
  2. елітний.

Починати свій бізнес краще з масового типу, особливо якщо досвід у веденні азартного бізнесу невеликий і стартовий капітал компанії малий. Елітна букмекерська контора —це високі ставки й великі суми виграшів клієнтам.

Під час відкриття свого букмекерського бізнесу необхідно враховувати, що в компанії повинен обов’язково бути резервний капітал. Цей фонд поповнюється, коли клієнт програє, та інкасується тоді, коли клієнт виграє. Те, якого розміру буде цей капітал, прямо пов’язаноз обсягом ставок і обігом, на які розраховує підприємець.

Де розміщувати пункт прийому ставок?

Місце розміщення букмекерської контори необхідно вибирати досить ретельно, з огляду на особливості бізнесу та місцевості. Переважно ставки роблять клієнти чоловічої статі (95% гравців), а отже, пункт приймання краще розташовувати там, де є велика прохідність і потрібна аудиторія зверне увагу на контору.

Площа букмекерської контори, де приймають ставки на спорт, не зобов’язана бути дуже великою, тобто на цьому пункті можна заощадити, витративши збережені гроші на оплату оренди в зручному місці. Нерідко пункти приймання ставок відкриваються в розважальних закладах (боулінг, спортивні бари), за це їм відраховується певний відсоток прибутку.

Апаратура й персонал

Особливе й дороге устаткування для букмекерської контори не знадобиться. Усе, що необхідно, — комп’ютер, принтер, копіювальний апарат і під’єднання до Інтернету. Також для ведення успішного букмекерського бізнесу потрібно придбати спеціальне програмне забезпечення із приймання ставок. Такі програми можна купити в готовому вигляді в розробників, а можна замовити створення ПЗ «під себе» (це обійдеться в рази дорожче).

Наймати великий штат для роботи безпосередньо на точці немає потреби. Власнику букмекерської контори знадобляться два співробітники пункту приймання ставок: касир і фахівець із роботи з клієнтами. Залежно від площі точки та її особливостей кількість працівників може коливатися від двох до п’яти осіб.

Можливі ризики та як їх обійти

Уникнути всіх поширених помилок і невдач під час відкриття свого бізнесу практично нереально, але деякі ризики все ж можна обійти або пом’якшити. Наприклад, з огляду на особливості аудиторії, яка цікавиться спортивними подіями.

Клієнти букмекерських контор поділяютьсяна професіоналів і новачків. Останні часто роблять ставки емоційно та інтуїтивно, а тому переважно програють — саме вони приносять букмекерам найбільший дохід. Тактика професіоналів продумана, вони роблять ставкиз оглядуна аналітику і прогноз експертів. Ці гравці потенційно небезпечні для закладу, і під час роботи з ними знадобляться послуги досвідченого букмекера, який зможевиявитипотенційних «руйнівників».

Від форс-мажорних випадків власників букмекерських контор врятує наявність резервного фонду, з якого можна поповнити баланс компанії і вийти з негативних ситуацій із мінімальними втратами.

Підпишіться, щоб отримувати новини