Закон про регулювання онлайн-гемблінгу на Мальті 2020

Закон про регулювання онлайн-гемблінгу на Мальті 2020
13.03.2020

Згідно з даними дослідження EY, галузь гемблінгу має великий вплив на розвиток мальтійської економіки. У країні легалізовані всі види азартних розваг, а законодавство відрізняється чіткими нормами. Як регулюється гральний бізнес на Мальті?

Гемблінг у країні становить орієнтовно 12% валового внутрішнього продукту та надає робочі місця для 9000 осіб. Держава стала першим членом ЄС, де було визначено порядок ведення гральної діяльності в Інтернеті. Відповідно до звітності місцевого регулятора MGA, податки від гральної галузі приносять близько €80 млн у бюджет країни щорічно.

Мальта вважається однією з найпопулярніших юрисдикцій для онлайн-гемблінгу, оскільки правила отримання ліцензії чітко регламентовані. Ця країна перебуває в білому списку Комісії з азартних ігор Сполученого Королівства, така ліцензія дає певний статус, а також можливість рекламувати послуги громадянам Великобританії.

Закон про регулювання онлайн-гемблінгу на Мальті

Мальта стала першою державою в складі ЄС, яка прийняла закон про регулювання азартних онлайн-ігор. Частина правових актів була випущена у 2001 році, а у 2004-му стало чинним положення про дистанційні ігри. Виданням ліцензій на ведення гемблінг-бізнесу зараз займається Мальтійська гральна служба (MGA), яка раніше називалася LGA та відповідала за лотереї.

Однією з головних переваг місцевого законодавства є те, що кількість гральних ліцензій необмежена. Правила отримання документів значно простіші, ніж в інших популярних юрисдикціях, водночас Мальта відрізняється прийнятними податковими ставками та конкурентоспроможними ліцензійними зборами.

Усі ліцензії розділені на чотири типи, кожен із яких призначений для різних видів грального бізнесу:

 • 1-й клас ліцензій (Online gaming licence) дає право відкривати онлайн-казино з ігровими автоматами та настільними іграми;
 • 2-й клас ліцензій (Remote betting licence) призначений для операторів, які приймають букмекерські ставки онлайн із фіксованим коефіцієнтом;
 • 3-й клас ліцензій (Licence to promote and abet gaming) дає право працювати компаніям, які отримують відсоток від виграшів у покер-румах, бінго й інших видів взаємодії «гравець проти гравця»;
 • 4-й клас ліцензій (Licence to host and manage online gaming operators excluding licensee) видається виробникам і постачальникам програмного забезпечення для гральної діяльності.

Один оператор може отримати кілька видів ліцензій залежно від кількості послуг, що надаються. Водночас власники грального бізнесу зобов’язані вести фінансовий облік, гарантувати захист даних клієнта та дотримуватися політики відповідальної гри.

Як отримати мальтійську гральну ліцензію

Отримання ліцензії на онлайн-гемблінг вимагає часу та фінансових вкладень незалежно від юрисдикції. Водночас саме мальтійська ліцензія швидше за все виправдовує витрачені кошти та клопоти, пов’язані з оформленням.

 • Контролюючий орган MGA має бездоганну репутацію.
 • Система видання дозвільних документів юридично перевірена.
 • Високий статус документа, що викликає довіру у гравців.
 • Найнижчі податкові ставки в Європі.
 • Правовий захист операторів і клієнтів гральних закладів.
 • Стабільна економічна та політична система.

Мальтійська рада з дистанційних ігор (Malta Gaming Authority, MGA) йде назустріч операторам, які подають заявки, і допомагає їм із отриманням ліцензій. Список необхідних документів чітко визначається ще на попередньому етапі подання запиту. Компаніям-претендентам необхідно:

 • бути зареєстрованим як LLC на Мальті – формат товариства з обмеженою відповідальністю;
 • сформувати статутний капітал у розмірі, що відповідає типу одержуваної ліцензії;
 • представити технічні засоби для ведення гральної онлайн-діяльності;
 • надати необхідну документацію англійською мовою.

Одна з базових вимог – наявність юридичної адреси на Мальті. Акціонерами компанії повинні стати не менше двох осіб. Оператори, які оформляються вперше, отримують тимчасовий дозвіл на пів року, після чого проходять низку важливих перевірок для отримання постійної ліцензії терміном на п’ять років.

Особливості надання мальтійської ліцензії

Подавати заявку на отримання ліцензії для грального онлайн-ресурсу може компанія, зареєстрована на території країни, а також гемблінг-оператор юрисдикції іншої держави, що здійснює фінансові операції через мальтійську філію.

Після отримання дозволу на гральну діяльність необхідно пройти низку обов’язкових перевірок на відповідність законодавчим вимогам. Аудит проводиться незалежними експертами, яких спеціально для цього знаходить MGA.

Усі особи, у яких є частка в гральному бізнесі, ретельно перевіряються регулювальним органом Мальти. Компаніям, що претендують на отримання гемблінг-ліцензії, також необхідно подати в MGA докладний бізнес-план із розвитку на найближчі роки. Податкова ставка за реєстрацію будь-якого типу ліцензії становить €2300.

Підсумки

Поточне мальтійське законодавство дає широкі можливості для діяльності компаній, що займаються онлайн-гемблінгом, але MGA залишає за собою право жорсткого контролю операторів. Ліцензіати зобов’язані забезпечити збереження даних клієнта та працездатність сайтів, робити регулярний аудит, гарантувати гравцям своєчасні виплати, а також сумлінно платити податки.

Дізнатися більше про правила організації грального бізнесу в Європі та нюанси українського законодавства у сфері онлайн-ігор ви зможете на виставці Ukrainian Gaming Week 2020, яка відбудеться 16-17 червня.

Програма заходу ►►►

Підпишіться, щоб отримувати новини