Директор із розвитку бізнесу в International Wealth Наталія Ревенко: про переваги іноземних фінансових рішень для гемблінг-компаній

Директор із розвитку бізнесу в International Wealth Наталія Ревенко: про переваги іноземних фінансових рішень для гемблінг-компаній
10.03.2020

Щоб контролювати свої фінанси й успішно ними керувати, юридичні особи, що займаються гральним бізнесом, відкривають рахунки в різних фінансових установах. Багато бізнесменів приймають рішення реєструвати рахунки за кордоном. Однак це завдання може виявитися важко здійснюваним, якщо не знати про вимоги та обмеження, які висувають до своїх клієнтів банківські та небанківські організації.

У цій статті ми зібрали актуальні рекомендації з відкриття закордонних рахунків для гемблінг-компаній, які склала Наталія Ревенко – директорка з розвитку бізнесу в країнах Східної Європи в International Wealth.

Чому представникам азартного ринку вигідно реєструвати рахунки саме в міжнародних фінансових організаціях? Які документи потрібно зібрати, щоб відкрити рахунок? І які є тренди в галузі нерезидентного банкінгу? Про все це читайте далі.

Переваги іноземних фінансових рішень для гемблінг-компаній

Фінансові організації, які приймають корпоративних нерезидентів, в основному зареєстровані в таких юрисдикціях, як Англія, Кіпр, Литва, Ірландія, Гонконг, Канада.

Переваги відкриття рахунку гемблінг-компанії в одній із подібних установ такі:

 • підвищення респектабельності бренду (ліцензія, отримана в Данії чи Бельгії, визнається європейськими державами);
 • забезпечення спокійної роботи в умовах стабільної економічної та політичної системи країн із розвиненою інфраструктурою (Мальта або Великобританія);
 • вихід на нові ринки та розширення пулу клієнтів (канадська ліцензія, отримана в Канаваке);
 • розширення банківських можливостей (мальтійська ліцензія відкриває двері банків і провайдерів мерчант-послуг);
 • легкість розрахунків у вільно конвертованих валютах.

Обов’язкові дані для відкриття рахунку в іноземній фінансовій установі

Для відкриття звичайного розрахункового рахунку юридичній особі потрібно підготувати:

 • документи, що показують бенефіціарів і директорів: сертифікат реєстрації, меморандум і статут;
 • документи, що засвідчують особу та підтверджують адресу проживання, від усіх бенефіціарів та директорів компанії;
 • CV та підтвердження достатку (виписка за рахунком, де буде видно джерело походження доходу);
 • підтвердження адреси компанії (договір оренди та рахунок за комунальні послуги не більше трьох місяців);
 • докладний опис бізнес-діяльності компанії;
 • контракти з партнерами.

Банки додатково можуть запросити документи, що підтверджують фактичне перебування компанії в країні реєстрації, фінансові звіти та багато іншого.

Для відкриття мерчант-рахунку на додачу до перерахованого вище також потрібні якісно наповнений сайт, тестові дані облікового запису та такі документи:

 • виписка за рахунком компанії за останні три місяці;
 • помісячна історія процесингу за останні шість місяців зі статистикою Fraud/CHB;
 • ліцензія, підписана політика AML та робочі процедури KYC для реєстрації та моніторингу власних клієнтів;
 • підписані угоди з компанією, яка відповідає за ідентифікацію клієнта;
 • внутрішня підписана AML/KYC-політика;
 • підтвердження володіння доменом;
 • документація PCI DSS з ASV, AOC, SAQ.

Усі документи як на відкриття особистого, так і корпоративного рахунку приймаються англійською мовою з нотаріальним засвідченням. Документи, видані країнами, що не належать до ЄС, повинні бути апостильовані або завірені консульською легалізацією.

Специфіка відкриття рахунку в небанківських організаціях

У небанківських установах, як правило, простіші вимоги та м’якший комплаєнс. Процес відкриття рахунку в платіжній системі чи фінансовій компанії найчастіше займає до тижня, водночас банки можуть розглядати заявку місяцями.

Класичні банки все частіше вимагають пройти платне попереднє погодження: клієнт повинен сплатити послугу розгляду його кандидатури як фізичної особи (або його компанії) на предмет, чи підходить він банку. Тільки після проходження попереднього погодження банк дає зелене світло та встановлює чіткий період, протягом якого повинен бути поданий повний комплект документів. Або відхиляє заявку. Незалежно від результату розгляду комісія за це не повертається.

Для такої діяльності категорії high risk, як гемблінг, відкриття рахунку в платіжній системі може бути єдиною можливістю. Особливо для компаній із ліцензією в офшорних юрисдикціях – Кюрасао або Коста-Риці. Є можливість відкрити розрахунковий рахунок до отримання ліцензії, якщо вона вже в процесі отримання. І вже після цього можна відкрити процесинг і рахунок клієнтських коштів.

Також зазначу, що небанківські установи пропонують більше рішень порівняно з банками, які дотримуються традиційного набору послуг. Приклади: міжнародні перекази у фіаті та криптовалюті, використання SEPA, SWIFT, Faster Payments, ACH і блокчейну.

Тенденції у сфері нерезидентного банкінгу

Діяльність із надання послуг беттінгу, онлайн-казино, покеру та букмекерських контор має бути обов’язково ліцензована, отже, без наявності ліцензії відкриття рахунку неможливе.

На сьогодні я б виділила кілька основних тенденцій у сфері нерезидентного банкінгу. Наприклад, усе менше банків приймають компанії з держав, відмінних від країни перебування банку (наприклад, мальтійська гемблінгова компанія повинна пояснити причини та підстави відкриття рахунку в банку Португалії чи Сінгапурі).

Також банки звертають увагу на регіональність бізнесу, наявність зв’язку з країною перебування банку (Bookmaker Gaming Operator з Гібралтару).

І головна тенденція – кінець епохи «паперових компаній» із юридичними адресами. Банки хочуть бачити корпоративний сайт, реальний офіс, повноцінну звітність, виписки за рахунками, відкритими в інших установах, навіть для офшорних компаній (наприклад, ліцензована компанія з Кюрасао).

Головна мета, до якої ми з клієнтом прагнемо, – не тільки пробитися, але й допомогти йому втриматися в банку. Відкриття рахунку – лише половина успіху, потрібно вміти його правильно використовувати. Саме тому на етапі знайомства з клієнтом наше основне завдання – з’ясувати справжні бізнес-цілі та підібрати рішення з прорахованою перспективою успіху.

Роль консультанта у сфері міжнародних банківських рішень

Професійний посередник (або eligible introducer) перевіряє будь-яку організацію до встановлення ділових відносин, володіє унікальною внутрішньою інформацією, отриманою з першоджерела, знає нюанси вимог до документів та обмеження. Володіння такою інформацією дає змогу сформувати відповідну пропозицію клієнту, вилучити невигідні для нього рішення, а також захистити та попередити його про можливі підводні камені, про які той ніде, окрім як у професійного посередника, не дізнається.

Вигода з позиції самої фінансової організації така. Довіра до клієнта вища, якщо його рекомендував eligible introducer. Посередник бере частину compliance на себе, отже, банк чи небанківська фінансова організація отримує перевіреного клієнта та документи.

З потенційним і рекомендованим професійним посередником клієнтом уже проведена робота, і, отже, швидше та легше проходить процес відкриття рахунку.


Докладніше про іноземні фінансові рішення для клієнтів інтернет-закладів грального типу читайте в першій частині статті. Наталія детально розповість про вигоди, які отримують фізособи, які відкривають рахунки за кордоном. Також вона пояснить, на які моменти варто звертати увагу гемблерам, які вирішили зареєструвати рахунок у закордонному банку.

Хочете більше дізнатися про іноземні банківські та небанківські рішення? Приходьте 15-16 квітня на гральну виставку Ukrainian Gaming Week 2020.

У перший день заходу Наталія виступить із доповіддю, яка буде присвячена розгляду тонкощів відкриття рахунків у класичних банках і небанківських установах, розташованих за кордоном.

Програма івенту ►►►

Підпишіться, щоб отримувати новини