Про останні події зі світу азартних ігор: новини гемблінг-ринку України, Чехії, Данії, Фінляндії та Іспанії

Про останні події зі світу азартних ігор: новини гемблінг-ринку України, Чехії, Данії, Фінляндії та Іспанії
09.10.2020

Як в Україні просувається процес формування грального регулятора? Які правила ідентифікації клієнтів вводять гральні оператори з Данії та Фінляндії? Яка чеська компанія претендує на отримання ліцензії оператора національної лотереї Великобританії та скільки іспанців хоча б раз на рік беруть участь в азартних іграх? Про ці та інші новини гральної індустрії читайте в щотижневому дайджесті.

В Україні затвердили порядок конкурсного добору членів Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей

5 жовтня на позачерговому засіданні українського уряду затвердили порядок проведення конкурсу, у межах якого обиратимуть голову та членів колегіального органу, що відповідає за регулювання діяльності гральних операторів.

Добір до комісії необхідний для здійснення державного регулювання гемблінг-діяльності та визначення умов проведення азартних ігор, зокрема під час карантину.

Нагадаємо, що закон, який легалізує в Україні гральний бізнес, набув чинності в серпні 2020-го. У вересні уряд прийняв постанову про створення регулятора гральної діяльності. Згідно з новим законодавством, у повноваження комісії входитиме видання ліцензій гемблінг-операторам, визначення порядку інспектування обладнання, розгляд скарг гравців тощо.

Чеська компанія претендує на отримання ліцензії оператора британської лотереї

Гральна компанія Sazka Group (Чехія) стала першою, хто подав заявку на участь у тендері на отримання ліцензії, що дає право проводити національну лотерею Великобританії. Конкурс відбудеться у 2023 році. Саме тоді закінчується дія ліцензії компанії Camelot Group, яка зараз є оператором британської лотереї.

За словами гендиректора Sazka Роберта Хватала, зараз очолювана ним компанія організовує власну команду у Великобританії, налагоджує партнерські відносини та зв’язки. Це необхідно, щоб надати достатню кількість аргументів на користь того, що чеський оператор зможе гідно замінити Camelot.

Sazka Group – один із найбільших лотерейних операторів у Європі. Компанія веде діяльність в Австрії, Чехії, Греції, Італії та на Кіпрі.

У Данії гральний оператор Danske Spil ввів ідентифікаційні карти для гемблерів

Данський державний оператор Danske Spil почав випускати ідентифікаційні карти Sikkert Spil, які призначені для перевірки особи людей, які хочуть узяти участь в азартних іграх. З 31 жовтня данці мають пред’являти їх у всіх 2700 пунктах приймання ставок, що належать оператору.

Гемблери отримають можливість оформити особистий ігровий ID в мобільному додатку чи у вигляді традиційної карти.

Новий спосіб ідентифікації гравців ввели для того, щоб запобігти доступу неповнолітніх до азартних ігор. Окрім цього, такий підхід допоможе контролювати грошові потоки в межах боротьби з відмиванням грошей і договірними матчами.

У Фінляндії гральний оператор Veikkaus ввів ідентифікацію клієнтів залів слот-машин

З 1 жовтня Veikkaus запустив реалізацію пілотного проєкту, у межах якого клієнти залів ігрових автоматів мають проходити процедуру ідентифікації, якщо хочуть зіграти на певних слот-машинах. Встановлення особи проводитиметься, якщо людина має намір перевірити свою удачу на ігрових автоматах Kultatassu, Lampunhenki та Viidakkovuori.

Ідентифікація клієнтів у залах ігрових автоматів відбуватиметься за допомогою карти гравця Veikkaus, мобільного додатка чи банківської карти, яка прив’язана до бази даних клієнтів оператора.

Відповідні заходи гральний оператор запроваджує для запобігання поширенню лудоманії. Планується, що з 2021-го перевірка особи клієнтів стане обов’язковою на всіх слот-машинах у залах Feel Vegas і Pelaamo, якими управляє Veikkaus.

Дослідники підрахували кількість іспанців, які беруть участь в азартних іграх

Фахівці Мадридського університету Карлоса III провели дослідження, під час якого з’ясували, що 84,9% дорослих жителів Іспанії протягом року як мінімум один раз брали участь в азартних іграх. До економічної кризи 2007 року цей показник становив понад 90%.

Згідно з результатами дослідження, іспанці відвідують наземні казино, бінго-зали, зали слот-машин і роблять ставки в Інтернеті. Найпопулярніший різновид азартних ігор – це лотереї. Наприклад, тільки у 2019 році 25,8 млн осіб брали участь у різдвяній лотереї El Gordo. Водночас ставки в онлайні минулого року робило тільки 0,9% населення.

Окрім цього, дослідження показало, що лудоманією в Іспанії страждає всього 0,3% гемблерів.


Більше актуальної інформації про розвиток гральної індустрії читайте в розділі «Новини» >>>

Підпишіться, щоб отримувати новини