Онлайн-лотереї: визначення, види, провідні представники в Україні

Онлайн-лотереї: визначення, види, провідні представники в Україні
14.06.2019

Дискусія про легалізацію грального бізнесу в Україні триває не перший рік, але тема лотерей завжди виходила за межі обговорення з кількох причин. Перша — сильне політичне «лотерейне» лобі на рівні парламенту. Друга — закон про заборону грального бізнесу, який не належить до азартних ігор, організацій і проведення лотерей.

У світовій практиці більшість лотерей проводять в онлайн-режимі. Згідно з дослідженням консалтингової компанії Juniper Research, доходи ринку онлайн-лотерей виростуть до $ 76 млрд до 2022 року.

Ринок розвивається, з’являються нові види онлайн-лотерей. Про те, які розіграші доступні гравцям, про їхні переваги та недоліки — далі в статті.

Що таке онлайн-лотерея й чим вона
відрізняється від наземних аналогів

Лотерея — це організована азартна гра, під час якої розподіл вигод і збитків залежить від випадкового вибору того чи іншого номера, який зазвичай вказаний на лотерейному білеті. Частина внесених гравцями коштів надходить до організаторів лотереї, частина виплачується державі у вигляді податків.

Одна з головних відмінностей онлайн-лотерей від наземних полягає в тому, що в онлайні користувачі можуть грати в будь-яку кількість різних ігор не виходячи з дому, офісу, футбольного стадіону або місцевого паба. У сучасному ритмі життя це є серйозною конкурентною перевагою.

Лотереї можуть бути національними і приватними. Найчастіше приватні підприємства виступають посередниками: користувачі як і раніше купують квитки в офіційних державних лотереях, але також вони можуть брати участь у більш широкому колі національних і міжнародних ігор.

Види онлайн-лотерей

Серед найбільш популярних видів онлайн-лотерей — миттєві, тиражні, спортивні, а також розіграші та вікторини.

Миттєві онлайн-лотереї

Головна відмінна риса миттєвих лотерей від інших — у часі: гравець може дізнатися результати гри всього за кілька секунд. Також для участі в миттєвій лотереї не треба заповнювати ігрові комбінації або вибирати цифри. Однак для деяких гравців відсутність вибору чисел —швидше недолік, ніж перевага. Виграш у моментальних лотереях, як правило, невеликий — від $ 1 до $ 50.

Тиражні лотереї

У тиражних лотереях гравці вибирають числа для участі самостійно, з огляду на свої прогнози або інтуїції. Через те користувачеві пропонується велика різноманітність ігор — наприклад, 5 з 36, 6 з 45, 7 з 49. Також для такого роду лотерей характерні великі призи.

Спортивні онлайн-лотереї

Спортивні лотереї, або спортивний бетінг — це ставки на спортивні заходи в режимі реального часу. До ринку спортивного бетінгуналежать різні види спорту — ставки можна робити на результати матчів із футболу, баскетболу, бейсболу, хокею, боксу й автоперегонів.

Розіграш призів, конкурси та вікторини

Онлайн-розіграші можна віднести до лотерей через схожий принцип, за яким обирається переможець. Лотерейні розіграші найчастіше проводять різні компанії, щоб підвищити популярність свого бренду і збільшити кількість користувачів.

Переваги розіграшів полягають у високій частоті проведення. Також для багатьох користувачів важливо, що в них залишається придбаний для участі товар, який можна використовувати й після участі в конкурсі.

Однак це може стати й мінусом: товар, отриманий у подарунок, не завжди виявляється корисним. Даний вид лотереї може бути й упередженим: найчастіше переможець визначається не випадково, а за найбільшою кількістю куплених товарів.

Провідні оператори лотерей в Україні

Серед ключових учасників ринку онлайн-лотерей в Україні — «Супер Лото», «Кено» від державного оператора «Українська національна лотерея» й «Лото-Забава» від компанії «М.С.Л.».

«Українська національна лотерея»

«Українська національна лотерея» (УНЛ) — українська компанія, що спеціалізується на послугах загальнонаціональних і «онлайнових» лотерей, заснована в 1997 році.

З моменту створення й до 2001 року УНЛ проводила лотерею під назвою «Національна лотерея 6 з 39». У 2001-му «Українська національна лотерея» ввела дві нові гри — «Кено» й «Супер Лото». У 2018 році компанію викупив британський бізнесмен Майкл Джон Фогго. В УНЛ є міжнародний стратегічний партнер — американська корпорація IGT. Це світовий лідер лотерейної галузі, який є асоційованим членом Всесвітньої лотерейної асоціації (WLA).

Також компанія виступає партнером і спонсором низки благодійних культурних і соціальних проєктів: з 2017 року є партнером міжнародного благодійного фонду «Пігулки», водночас час стала партнером Київського обласного центру крові та громадської організації Global Office, яка сприяє інтеграції України у світовий простір. Крім того, УНЛ надає допомогу дитячим будинкам у багатьох містах України.

«М.С.Л.»

«М.С.Л.» — українська компанія, що спеціалізується на розробці та поширенні українських державних лотерей. Створена в 1998 році на базі державного оператора лотерей «Молодьспортлото».

Компанія проводить лотереї «Лото-Забава», «Спортліга», «Мегалот». Підприємство має ліцензію Міністерства фінансів України № 446755.

Завдяки здійсненню лотерейної діяльності компанія активно підтримує різноманітні соціальні проєкти: у 2018 році «М.С.Л.» підтримала режисерів разом із кінофестивалем «Молодість», запустивши конкурс «Молодість — безпрограшна лотерея» в рамках Shoot & Play. Державна лотерея «Мегалот» від оператора стала генеральним партнером і спонсором Першого міжнародного форуму Східної й Центральної Європи Via Carpatia.

Підпишіться, щоб отримувати новини