Чому золото – довгострокова інвестиція? Думка засновниці та директорки HELPYOU OÜ Наталії Ревенко

Чому золото – довгострокова інвестиція? Думка засновниці та директорки HELPYOU OÜ Наталії Ревенко
07.09.2021

У так званому постковідному світі непросто зберегти фінансові накопичення. Для підняття економік уряди країн підвищують податки, отримують доступ до банківської таємниці. Для поповнення посткоронавірусних бюджетів можуть проводитися «стрижки депозитів» чи реалізовуватися інші ініціативи.

У таких умовах багато хто ставить собі запитання: чи варто відкривати рахунок у золоті, наскільки цей внесок надійний і чи можна до нього отримати фізичний доступ? Свої рекомендації щодо цього дала провідна експертка з міжнародних корпоративних і банківських послуг, засновниця та директорка HELPYOU OÜ Наталія Ревенко.

Переваги золота, про які ви могли не знати

«Довіра до золота незаперечна. Ціна золота може зростати та падати, але цінність і попит залишаються стабільними… На відміну від валютних накопичень дорогоцінний метал менш схильний до змін валютної політики держав і дії санкцій. Він має фінансовий імунітет», – вважає Наталія.

Ще одна значуща перевага золота – конфіденційність володіння. Банки практично всіх країн світу (окрім США, Північної Македонії та деяких інших) є депозитарними установами і, відповідно до стандартів CRS, обмінюються фінансовою інформацією про рахунки клієнтів із податковими органами країн їхнього податкового резидентства. Оскільки рахунок у золоті відкривається в небанківському ліцензованому закладі, який не є депозитарним, він не потрапляє під дію CRS й обмін фінансовою інформацією між державами не здійснюється.

Окрім цього, золото важко відібрати. Третім особам набагато простіше отримати доступ до нерухомості чи банківських рахунків, ніж до золота. Наочний приклад, який наводить експертка, – це історії захоплень сквотерами будинків і вілл в Іспанії.

«Гроші на банківському рахунку можуть бути заморожені за рішенням банку, або згадаємо “стрижки депозитів” кіпрськими банками та втрату вкладниками коштів унаслідок ліквідації латвійських банків», – розповідає фахівчиня.

Водночас доступ до рахунків у фізичному золоті важкий. Дорогоцінний метал захищений страховкою на всю суму від пожежі, затоплення, крадіжки зі зломом і механічних пошкоджень.

Оподаткування операцій із золотом та особливості відкриття рахунків

Наталія зазначає, що швейцарські банки не запропонують високих відсоткових ставок за депозитами, але податок вирахують обов’язково. Наприклад, для депозитного вкладу на три місяці в доларах США річна ставка за депозитом становить усього 0,25%, у китайському юані – 0,75%. З відсоткового доходу за звичайним депозитом у джерела стягується податок 35%. Щоправда, він не застосовується до відсоткового доходу з фідуціарного депозиту.

Водночас із доходів від операцій із дорогоцінними металами згаданий 35-відсотковий податок і ПДВ стягуються.

«Золото – це довгострокова інвестиція, забудьте про відсотковий дохід і швидкий заробіток. У якій країні найвигідніше та найбезпечніше розмістити цю інвестицію? Звісно ж, у Швейцарії», – говорить експертка.

Приєднуйтеся до Telegram-чату,

щоб познайомитися з лідерами світового грального ринку й у зручному форматі поспілкуватися з професіоналами галузі! Перейти

У швейцарській небанківській установі нерезидент країни може відкрити металевий рахунок повністю віддалено.

«Чому рахунок називається “металевим”? Технічно відкривається один рахунок, через який можна купувати різні дорогоцінні метали на вибір: золото, срібло та платину в монетах і злитках – та торгувати ними. Мінімальна сума купівлі цілком ліберальна як для такого рахунку – 50 000 швейцарських франків», – пояснює фахівчиня.

За її словами, рахунок у золоті можна відкрити та забути до слушного моменту, а потім почати торги, коли буде вигідно, наприклад, якщо ціна потрібного дорогоцінного металу впаде чи виросте.

«Здійснити свою першу купівлю можна через місяць, три місяці чи навіть через рік після відкриття рахунку. Через відсутність активності такий тривалий час рахунок вам ніхто не закриє. Це досить цікава опція – гнучкість використання рахунку. Банки, наприклад, не люблять неактивні рахунки та швидко їх закривають», – зауважує Наталія.

Рахунок у дорогоцінних металах можна відкрити на компанію, траст, на своє ім’я чи спільно з дружиною (чоловіком), передати в спадок або просто тримати про запас.

Ціна на золото: чекаємо повторення рекорду чи 2021-й буде порівняно стабільним?

З 3 до 7 серпня 2020 року ціна на цей метал виросла з $1976 до $2035 за 1 унцію. У зазначений період була зафіксована максимальна біржова ціна на золото за всю історію торгів – $2069 за 1 унцію.

Поки Наталія не дає точних прогнозів про те, якою буде ціна на золото у 2021 році. Водночас вона наголошує на тому, що металевий рахунок у Швейцарії можна відкрити повністю віддалено та в будь-який зручний час. Він дає можливість диверсифікувати та тримати свої заощадження не тільки на валютних рахунках чи в криптовалюті, але й у фізичному дорогоцінному металі.


14 вересня Наталія виступить на відкритому лекторії Ukrainian Gaming Week 2021 з доповіддю на тему «Огляд нерезидентних фіатних і крипторахунків для учасників ринку гемблінгу». Спікерка перерахує тренди зберігання коштів за кордоном, а також розповість про можливості та переваги віддаленого відкриття нерезидентних рахунків.

Переглянути програму виставки та приєднатися >>>

Підпишіться, щоб отримувати новини