Податки на азартну діяльність: новий законопроєкт і зниження ставки

Податки на азартну діяльність: новий законопроєкт і зниження ставки
24.01.2020

3 січня 2020 року до Верховної Ради був переданий законопроєкт № 2713 про внесення змін до Податкового кодексу України в частині оподаткування доходів компаній, які займаються гральною діяльністю. Зараз він перебуває на розгляді в комітетах.

Пропонуємо ознайомитися з положеннями, прописаними в документі.

Мета законопроєкту

У пояснювальній записці до документа зазначено, що мета законопроєкту – формування в Україні сприятливих умов для виведення гемблінг-галузі з тіні, а також легальної роботи гральних компаній шляхом використання стимулюючої ролі податків.

В обґрунтуванні необхідності прийняття поправок до Податкового кодексу зазначається, що попри введення в Україні заборони на гральний бізнес, у країні все ж є тіньовий ринок азартних розваг. Через це держава втрачає гроші у вигляді несплачених податків, а в суспільстві збільшується кількість людей, які страждають від гральної залежності. Ухвалення закону про державне регулювання азартної діяльності сприятиме детінізації ринку.

Основні положення законопроєкту

Проєктом закону встановлюється, що ставка оподаткування на доходи компаній, які займаються організацією та проведенням азартних ігор, складе 10% (зараз вона становить 18% від загального доходу). Таким податком пропонують обкладати букмекерів, наземні й онлайн-казино, зали ігрових автоматів та організаторів лотерей.

Водночас виграші, отримані від участі в азартних іграх, пропонують звільнити від податку на доходи фізичних осіб і військового збору.

Переваги нових правил оподаткування азартного бізнесу

Цим проєктом закону оподаткування грального бізнесу хочуть зробити більш щадним, що сприятиме виходу учасників ринку з тіні.

Експерти зазначають, що у разі прийняття документа податкове навантаження, що встановлюється, буде більш сприятливим для декларування операторами всіх доходів.

Наприклад, оскільки не потрібно буде виплачувати податки на виграші фізичних осіб, то організаторам азартних ігор не доведеться бути податковими агентами своїх клієнтів та оплачувати 19,5% від загальної суми їхнього виграшу. А відвідувачам гральних закладів не потрібно буде платити податки на виграші, отримані під час участі в азартних іграх.

Закон про регулювання азартної діяльності

Нагадаємо, що 16 січня депутати в першому читанні прийняли проєкт закону про регулювання азартної діяльності в Україні. У цьому нормативно-правовому документі визначені види грального бізнесу, які пропонують узаконити, виокремлені нюанси ліцензування, проведення та організації азартних ігор, а також прописані важливі аспекти регулювання. Тепер законопроєкт повинен буде пройти друге читання.

Докладніше про особливості законодавчого регулювання гральної діяльності в Україні та інших країнах світу можна буде дізнатися 15-16 квітня на масштабній виставці Ukrainian Gaming Week. Івент збере на одному майданчику українські та іноземні компанії, що пропонують передові рішення для гемблінг-індустрії.

У межах події відбудеться конференція, на якій виступлять представники влади та іноземні експерти. Вони розкажуть про міжнародний досвід ведення грального бізнесу, обговорять особливості та перспективи українського ринку.

Програма та деталі події ►►►

Підпишіться, щоб отримувати новини