В Україні призначили двох членів грального регулятора, а в Іспанії розповіли про плани з реформування гемблінг-законодавства: дайджест новин

В Україні призначили двох членів грального регулятора, а в Іспанії розповіли про плани з реформування гемблінг-законодавства: дайджест новин
27.11.2020

Кого офіційно призначили на посади членів українського грального регулятора? Які документи з вимогами до гемблінг-обладнання опублікували на сайті Кабміну? Які зміни пропонують внести до грального законодавство Іспанії та який дохід отримали шведські оператори в третьому кварталі 2020 року? Про ці й інші новини індустрії азартних ігор читайте в щотижневому дайджесті.

Запрацював офіційний сайт Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей

У комісії, яка контролюватиме роботу операторів на українському гральному ринку, з’явився офіційний сайт. На платформі міститься інформація про завдання, місію та цінності регулятора. Окремо на порталі прописані короткі відповіді на запитання щодо діяльності колегіального органу.

На сайті користувачі зможуть ознайомитися з роботою комісії та подати онлайн-заявку на отримання ліцензії, що дає право вести гральний бізнес на території України.

Окрім цього, на онлайн-ресурсі представлені відомості про керівництво комісії та опубліковані документи, які регулюють роботу цього органу.

На сайті Кабміну опублікували нові проєкти документів із вимогами до учасників грального ринку України

На сайті уряду розмістили два проєкти рішень грального регулятора та проєкт постанови Кабміну. До кожного з них надали аналіз регуляторного впливу.

У першому проєкті рішень зазначений список грального обладнання, яке підлягає сертифікації. До переліку додані ігрові автомати, ігрові столи, зокрема з кільцем рулетки, онлайн-система організатора азартних ігор, карти, кулі для рулетки, картковий башмак для карт, гральні кості, шафл-машини, канали зв’язку онлайн-систем, криптографічні засоби онлайн-систем, термінали для приймання ставок у букмекерських пунктах, засоби для оброблення даних в онлайн-системах і забезпечення їхнього електропостачання.

У другому проєкті рішення регулятора прописаний порядок надання дозволу, який підтверджує, що приміщення для проведення азартних ігор відповідає вимогам законодавства. У проєкті зазначений перелік документів, які заявник (власник приміщення) має надавати в комісію, а також визначена процедура анулювання дозволу. У правилах зазначається, що на кожне приміщення, у якому планують проводити азартні ігри, необхідно отримувати окремий дозвіл.

У проєкті постанови Кабміну представлений технічний регламент грального обладнання. У ньому містяться вимоги до відповідного обладнання та його обігу на території України. У документі уточнюється, що прописаних правил мають дотримуватися виробники обладнання та їхні уповноважені представники, постачальники та імпортери продукції, а також призначені органи, що займаються оцінюванням відповідності, і центральні органи виконавчої влади, які контролюють роботу обладнання.

В Україні призначили ще двох членів грального регулятора

Уряд України призначив членами Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей Олексія Ботезата та Христину Дутку-Гефко. З зазначеними особами уклали контракти про проходження держслужби на період, поки в країні діє карантин.

Тепер офіційно в складі колегіального органу є голова та чотири члени. Завдяки цьому комісія може розпочати виконання своїх обов’язків, приймати рішення та формувати апарат.

Нагадаємо, що раніше посаду глави грального регулятора обійняв Іван Рудий, а першими двома членами органу призначили Євгена Гетьмана й Олену Водолажко. Загалом у комісії працюватиме 230 осіб, зокрема один голова та шість членів. Орган займатиметься регулюванням діяльності гральних і беттінг-операторів.

В Іспанії планують реформувати гральне законодавство

Представники влади мають намір створити єдиний документ про внесення змін до 14 розпоряджень, що регулюють діяльність гемблінг-операторів. До кінця поточного року мають почати проведення громадських консультацій щодо цього. Очікується, що оновлені вимоги затвердять уже в другій половині 2021-го.

Директор іспанського регулятора DGOJ Мікель Арана виступив за реформування законодавства про азартні ігри. Також він закликав уряд визнати лутбокси у відеоіграх різновидом гемблінгу.

Представник колегіального органу підкреслив, що внесення поправок до грального законодавства допоможе захистити гемблерів, які схильні до лудоманії.

Шведські гральні оператори підрахували виторг за третій квартал 2020-го

Як повідомляє гральний регулятор Швеції Spelinspektionen, з липня до вересня 2020 року виторг гральних компаній, що мають місцеву ліцензію, склав 6 млрд шведських крон. Цей показник на 1,3% більший, ніж за аналогічний період 2019-го, і на 2% вищий, ніж у другому кварталі поточного року.

У річному підрахунку дохід ліцензованих операторів онлайн-гемблінгу збільшився на 5,8 % – до 3,69 млрд шведських крон.

Станом на листопад 2020-го на шведському гральному ринку працює 100 ліцензованих гральних компаній. З них 72 оператори надають послуги в онлайн-сегменті.


Докладніше про останні події на світовому гральному ринку читайте в розділі «Новини» >>>

 

Підпишіться, щоб отримувати новини