В Україні офіційно створений регулятор гральної діяльності

В Україні офіційно створений регулятор гральної діяльності
24.09.2020

23 вересня 2020 року Кабінет Міністрів прийняв постанову, відповідно до якої в Україні буде створена Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей (уповноважений орган). Про відповідне рішення уряду проінформував міністр Кабміну Олег Немчінов.

Згідно з прийнятим документом, усього в комісії працюватиме 230 осіб. З-поміж них один голова та шість членів регулятора. Комісія базуватиметься в Києві за адресою: бульвар Лесі Українки, 26.

Хто очолить регуляторний орган та увійде до його складу, поки невідомо.

Якими повноваженнями буде наділена комісія?

Відповідно до закону, який легалізує в Україні гральний бізнес, уповноважений орган в особі Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей забезпечуватиме державне регулювання гемблінг-діяльності.

У законі прописано, що до повноважень колегіального органу належать:

  • розроблення та подання на затвердження Кабміну ліцензійних умов провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор;
  • видання та анулювання гральних ліцензій;
  • адміністрування державної системи онлайн-моніторингу, встановлення вимог до відповідної системи, створення та затвердження порядку її функціонування;
  • визначення порядку інспектування грального обладнання та закладів, у яких проводяться азартні ігри;
  • встановлення вимог щодо боротьби з вираженою лудоманією, а також визначення принципів відповідальної гри;
  • внесення в державні органи влади пропозицій щодо законопроєктів та інших нормативно-правових документів у сфері азартних ігор;
  • розгляд скарг гравців на дії організаторів азартних ігор;
  • створення сприятливих умов для залучення інвестицій у гемблінг-сферу тощо.

Нагадаємо, що закон, який легалізує в Україні наземні й інтернет-казино, букмекерство в онлайн- і офлайн-сегменті, а також онлайн-покер і зали ігрових автоматів, набув чинності 13 серпня поточного року. Очікується, що завдяки запуску легального грального ринку в держбюджет надійдуть додаткові кошти, а також вдасться створити нові робочі місця та залучити до країни більше туристів.

Де дізнатися про тонкощі грального законодавства України?

26-27 листопада відбудеться масштабна галузева виставка Ukrainian Gaming Week 2020, на якій компанії з різних країн світу представлять передові рішення для гральної індустрії.

У перший день події відбудеться конференція, на якій представники держструктур, українські й іноземні експерти розкажуть про особливості регулювання гральної галузі, розглянуть найбільш перспективні напрями для ведення бізнесу й обговорять майбутнє індустрії.


Програма та деталі івенту >>>

Підпишіться, щоб отримувати новини