Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію грального бізнесу

Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію грального бізнесу
11.08.2020

Сьогодні, 11 серпня 2020 року, президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 2285-д про легалізацію гральної діяльності. Раніше свій підпис у документі поставив глава Верховної Ради Дмитро Разумков. Новий закон набуде чинності наступного дня після публікації.

Коротко про новий закон

У першому читанні законопроєкт про легалізацію грального бізнесу був прийнятий депутатами Верховної Ради 16 січня 2020 року. 14 липня документ був схвалений у другому, остаточному читанні. Його підтримало 248 народних обранців.

Прийняттям законопроєкту № 2285-д в Україні були легалізовані наземні та онлайн-казино, букмекерські пункти, букмекерство в Інтернеті, зали ігрових автоматів та онлайн-покер.

Згідно з новим законодавством, організовувати азартні ігри дозволяється тільки юридичним особам – резидентам України. Водночас серед власників і керівників компанії не повинно бути громадян країни, яка була визнана агресором та (або) окупантом.

Для ведення гемблінг-бізнесу знадобиться відповідна ліцензія. Вартість її оформлення залежить від виду діяльності, яким планує займатися підприємець. Водночас окремо стягуватиметься плата за кожну ліцензію на ігровий стіл, стіл із колесом рулетки та слот-машину.

Законом встановлюється низка вимог, зокрема до місця розташування азартних закладів, мінімальної кількості грального обладнання, площі приміщень, чисельності населення в містах, де планують проводити азартні розваги.

Окремо в законі прописані вікові обмеження для відвідувачів гемблінг-закладів. До участі в азартних іграх заборонено допускати осіб, які не досягли 21 року.

Навіщо потрібна легалізація?

Очікується, що нове гральне законодавство не тільки сприятиме виведенню ринку з тіні, а й дасть змогу поповнити державну скарбницю.

За прогнозами народного депутата Данила Гетманцева, уже до кінця року від грального бізнесу в бюджет України може надійти орієнтовно 7-8 млрд гривень.

Окрім того, експерти з різних сфер заявляють про те, що легалізація гемблінг-галузі позитивно вплине на розвиток ринку праці, туризму та інфраструктури.

Де дізнатися про тонкощі нового законодавства?

6-7 жовтня в Києві відбудеться масштабна гральна виставка Ukrainian Gaming Week 2020. На заході українські й іноземні компанії представлять передові рішення для індустрії азартних ігор.

У межах івенту відбудеться конференція, на якій фахівці з державних структур і світові експерти детально обговорять основні пункти закону, розберуть головні тренди галузі та поговорять про можливості ринку.


Приєднуйтесь до UGW 2020 та першими дізнавайтеся про найперспективніші напрями гральної сфери!

Програма події >>>

Підпишіться, щоб отримувати новини