Юрист Ілля Мачаваріані розповів про три важливі події в законодавстві про гральний бізнес в інтерв’ю для подкасту «Інсайдер UGW»

Юрист Ілля Мачаваріані розповів про три важливі події в законодавстві про гральний бізнес в інтерв’ю для подкасту «Інсайдер UGW»
18.01.2021

Представляємо новий епізод подкасту «Інсайдер UGW», у якому бренд-амбасадор Ukrainian Gaming Week 2021 Лаврентій Губін поспілкувався з юристом і старшим партнером консалтингового агентства «4Н» Іллею Мачаваріані щодо останніх новин у сфері грального законодавства України.

Як можуть вплинути розбіжності в тексті закону про легалізацію азартних ігор на формування грального регулятора, чи варто очікувати внесення поправок у документ та які прогнози щодо термінів видання ліцензій, читайте далі в інтерв’ю.

Інтерв’юер: Лаврентій Губін (Л. Г.)

Респондент: Ілля Мачаваріані (І. М.)


Л. Г.: Яка зараз ситуація з законом?

І. М.: Фактично відбулося три події. По-перше, Кабінет міністрів України прийняв підзаконні акти, які регулюють повноваження гральної комісії. Друга визначна подія полягає в тому, що вона була сформована рішенням Кабінету міністрів. І третій факт – зовсім нещодавно були призначені перші три члени грального регулятора. Це спричинило гарячі суперечки.


Л. Г.: Так, Кабмін призначив трьох осіб до комісії, і Рада теж намагається вплинути на процес. Який результат можливий зараз?

І. М.: Що сталося, коли були призначені члени комісії? Кабінет міністрів використовував свої повноваження, якими він наділений відповідно до закону, для призначення цих трьох осіб.

Однак через суперечності в тексті документа деякі депутати Верховної Ради, а також деякі члени Кабміну та різних комітетів парламенту почали намагатися провести дискусії щодо юридичних підстав для призначення членів комісії.

Я намагаюся бути позитивним, але можливий і такий результат подій, у якому депутати Верховної Ради оскаржать закон у Конституційному суді. Коли мова йде про Україну, є багато варіантів розвитку ситуації, що склалася, але я намагаюся думати про найкращий результат, який ми тільки могли б отримати.

Може бути, що призначені члени комісії завершать процес її створення і тоді нарешті отримають усі юридичні документи, які необхідні регулятору. А потім почнуть брати участь у процесі підготовлення підзаконних актів, які мають бути оформлені відповідно до вже прийнятого закону.

Я думаю, що зараз це найважливіший момент; і головна новина, на яку варто сподіватися кожному, хто стежить за українським ринком, – це момент, коли комісія почне діяти незалежно. І стане взаємодіяти з іншими державними органами в процесі підготовлення додаткових нормативно-правових актів, що необхідні за законом.


Л. Г.: У нашому з вами першому подкасті ми обговорювали можливу зміну законодавства. Це все ще актуально? Чи очікуємо ми ще якихось поправок?

І. М.: Щодо будь-яких загальних поправок можу сказати, що досі ходить багато чуток про те, що закон окремо розглядатиметься комісією. Після цього розгляду можуть бути запропоновані додаткові правки. Тому я думаю, що це дійсно можливо, але подробиць поки немає.

Перш ніж обговорювати можливі зміни в документ, потрібно дочекатися оголошення деталей. Які прогалини комісія виправлятиме в законі? Яких спеціалістів залучатимуть? І багато інших запитань. Залишається почекати та подивитися.


Л. Г.: Ви дуже близькі до процесу видання ліцензій і знаєте інших близьких до цієї теми людей. Наскільки швидко можуть почати видання? Навколо багато негативу: пандемія та інші чинники. Чи просуваємося ми як і раніше в цьому процесі?

І. М.: Нинішній стан справ такий, що все рухається досить швидко. Однак з огляду на нинішню політичну нестабільність в Україні, питання з Конституційним судом та інші політичні проблеми нічого не можна прогнозувати.

Тут можуть бути обидва варіанти. Дійсно, є ймовірність, що перші ліцензії будуть видані приблизно через 2-3 тижні, але також можливо, що ми не видамо ніяких ліцензій до весни.


25 лютого на виставці Ukrainian Gaming Week 2021 Ілля Мачаваріані візьме участь у круглому столі. Разом з іншими спікерами він розкриє юридичні аспекти розвитку гемблінг-індустрії в Україні.


Раніше він уже був гостем подкасту «Інсайдер UGW», подивитися перший випуск з Іллею Мачаваріані можна за посиланням >>>

 

Підпишіться, щоб отримувати новини