Правила в'їзду в Україну

Загальні вимоги

Для в’їзду на територію України громадяни інших держав мають мати:

 • закордонний паспорт;

 • документ, який підтверджує намір зворотного виїзду з країни (наприклад, зворотний квиток);

 • підтвердження наявності місця для проживання (наприклад, дані про бронювання номера в готелі);

 • документ, що підтверджує мету візиту в країну. За запитом команда організаторів виставки Ukrainian Gaming Week 2022 надасть лист-запрошення на захід. Для отримання відповідного документа зв’яжіться з нашим менеджером;

 • медичну страховку з опцією «Страхування від COVID-19», яка покриває витрати, що пов’язані з лікуванням коронавірусної інфекції, і діє протягом усього періоду перебування в країні. Документ має бути виданий страховою компанією, що зареєстрована в Україні, або іноземною компанією, яка має представництво в Україні чи перебуває в договірних відносинах із місцевою страховою організацією;

 • підтвердження достатнього фінансового забезпечення та його розміру: мати з собою готівку чи завірену печаткою виписку з банківського рахунку.

Для розрахунку мінімальної грошової суми, яка необхідна для проживання в Україні іноземного громадянина, використовується така формула:

ФЗ = ((20 × ПМ) ÷ 30) × Кд + 5), де:

 • ФЗ – достатнє фінансове забезпечення;

 • ПМ – прожитковий мінімум на одну людину в місяць (станом на 1 січня 2021 року цей показник становить 2393 грн);

 • Кд – кількість днів, проведених в Україні.

Під час проведення розрахунків важливо враховувати, що до загальної кількості днів, які іноземний громадянин планує провести в Україні, автоматично додається 5 днів. Наприклад, якщо іноземець має намір перебувати на території країни 4 дні, то до цього терміну необхідно додати ще 5 днів. У такий спосіб він має підтвердити своє фінансове забезпечення на 9 днів.

Важливо! Підтвердженням достатнього фінансового забезпечення не беруться до уваги усні твердження, скріншоти, ілюстрації, демонстрація мобільних додатків різних банків і фінансових організацій із даними про доступні на рахунках суми.

Умови для в’їзду в Україну в період карантину

Українці й іноземці можуть безперешкодно в’їжджати на територію України за наявності одного із документів:

 • негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного не більше ніж за 72 години до перетину держкордону;

 • внутрішнього, міжнародного або іноземного сертифіката COVID, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини, які додані ВООЗ до переліку дозволених для використання.

Усі без винятку іноземні громадяни, незалежно від країни прибуття, для в’їзду в Україну повинні мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, який виданий страховою компанією, що зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво в Україні або договірні відносини зі страховою компанією-партнером на території України (асистанс), що покриває витрати, які пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на весь термін перебування в країні.

Поліс страхування COVID-19 показують під час проходження паспортного контролю. Через це рекомендується придбати такий документ до перетину держкордону України.

Поліс страхування COVID-19 можна придбати на сайті.

Про самоізоляцію

Іноземці віком від 18 років, які не пройшли вакцинацію від COVID-19 та перетинають держкордон на в’їзд, зобов’язані мати негативний результат тестування на COVID-19 та встановлювати мобільний застосунок для контролю самоізоляції «Вдома» незалежно від терміну перебування в Україні.

Завантажити застосунок «Дій вдома» можна в App Store або Play Market.

Термін самоізоляції становить 10 днів і починається через 72 години з моменту перетину держкордону, окрім випадків, які пов’язані з РФ, Республікою Індія, Південно-Африканською Республікою, Республікою Ботсвана, Республікою Зімбабве, Республікою Намібія, Королівством Лесото, Королівством Есватіні, Республікою Мозамбік і Республікою Малаві.

Самоізоляція, яка пов’язана з перетином держкордону, не застосовується або припиняється в разі отримання негативного результату тестування на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного після перетину держкордону (крім осіб, які прибули з РФ та Республіки Індія).

Термін самоізоляції становить 14 днів для осіб, які здійснили перетин держкордону та прибули з Росії, Індії, ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Лесото, Есватіні, Мозамбіку або Малаві та перебували на їхній території понад 7 днів протягом останніх 14 днів. Термін самоізоляції починається з моменту перетину держкордону та не може бути припинений.

Зверніть увагу!

За відсутності вищевказаних документів та в разі неможливості встановлення або відмови від встановлення мобільного застосунку «Вдома» уповноважена посадова особа підрозділу охорони держкордону відмовляє іноземним громадянам у перетині державного кордону в порядку, визначеному статтею 14 Закону України «Про прикордонний контроль».

Офіційна інформація про перетин державного кордону України на сайті ДПСУ.